Batur Logo

Etnowarsztaty

Cel:
Żyjemy w czasach, w których rozmywają się granice, podróżujemy w najdalsze zakątki świata, ale bardzo często nie rozumiemy zwyczajów i tradycji krajów, które odwiedzamy. W ramach naszych warsztatów przybliżamy kraje, nowe kultury, religie, i wiedzę całkiem praktyczną. Uczymy jak jeść chińskimi pałeczkami, jak narysować mandalę, jak zostać podróżnikiem rowerowym, kim są buddyści i jak smakuje turecka lub marokańska herbatka.

Opis:
Nasze warsztaty rozciągają się wiekowo od najmłodszych do najstarszych. Pracujemy z najmłodszymi dziećmi, z młodzieżą, dorosłymi i całymi rodzinami. Wszystkie nasze warsztaty kończą się czymś artystycznym. Podczas warsztatów, oglądamy zdjęcia z różnych zakątków świata, wąchamy, smakujemy, uczymy kilku słówek w języku danego kraju. Słuchamy nieznanych melodii, ale przede wszystkim podpatrujemy jak żyją ludzie w odległych miejscach. Czasami gramy w grę, czasem uczymy się jeść pałeczkami. Każdy warsztat to też tworzenie, na koniec uczestnicy wykonują prace plastyczną, która zabierają ze sobą. Więcej informacji oraz opisów warsztatów tutaj: http://www.etnowarsztaty.pl/oferta/

Prowadzący:
Anna i Robert Maciąg. Warsztaty edukacyjne prowadzimy od 5 lat, od 2012 roku, a z edukacją (przedszkolną, wczesnoszkolną i specjalną) mamy do czynienia od 1993 roku czyli już ponad 20 lat.
Nasza oferta rozciąga się wiekowo od najmłodszych do najstarszych. Pracujemy z najmłodszymi dziećmi, z młodzieżą, dorosłymi i całymi rodzinami. Oferujemy warsztaty mieszczące się w jednej godzinie lekcyjnej oraz całodniowe imprezy. Współpracujemy z różnymi festiwalami organizując przedszkola festiwalowe.

Jesteśmy autorami kilku książek podróżniczych, Podręcznika Przygody Rowerowej oraz książki napisanej wspólnie z Henrykiem Sytnerem - Henryka Sytnera Wakacje Na Dwóch Kółkach. Robert jest pedagogiem specjalnym co bardzo ułatwia nam kontakt z dziećmi. Jest także dwukrotnym laureatem nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic (za podróż po Chinach i książkę: "Tysiąc szklanek herbaty"). W październiku ukazuje się kolejna jego książka "Tuk Tuk Cinema".

Po odwiedzeniu kilkunastu krajów i kultur postanowiliśmy dzielenie się wiedzą o świecie obrócić w nasz zawód.
Nie tylko piszemy książki i artykuły dla gazet i magazynów, ale przede wszystkim dzielimy się wszystkim co wiemy z najmłodszymi i dorosłymi.

Zarezerwuj nocleg